Witamy w Punkcie Przesyłek Kurierskich w Zatorze Furgonetka PUNKT

U nas skorzystasz z usług kurierskich, nadając paczkę na terenie kraju oraz zagranicy bez deklarowania ilości nadanych paczek.

Świadczymy usługi dla osób indywidualnychfirm oraz instytucji.

Aby jakość naszych usług stała na jak najwyższym poziomie, współpracujemy z firmami kurierskimi cieszącymi się wysoką opinią wśród klientów.

Usługi Kurierskie

Przyjdź i nadaj u nas paczkę. Zapraszamy!

Najczęściej zadawane pytania

PF Zator KURIER to punkt kurierski obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju.

PF Zator KURIER  ma prosty, przejrzysty i konkurencyjny cennik.

Tak, jest taka możliwość.

Nadawca paczki wpłaca w tym przypadku kaucję w wysokości odpowiadającej kosztowi nadania. Po doręczeniu przesyłki, Klient otrzymuje całkowity zwrot kaucji na wskazane konto bankowe lub odbiór kaucji będzie dostępny w Punkcie Kurierskim.

Klient nieposiadający właściwego opakowania dla swojej przesyłki, może nabyć w punkcie koperty, opakowania kartonowe (zaleca się sprawdzić wcześniej dostępność kartonów) lub foliowe. Dostępne są również taśmy klejące, folie bąbelkowe.

PF Zator KURIER nie posiada w standardzie usługi telefonicznego informowania odbiorcy o chęci doręczenia przesyłki, jednakże w przypadku umieszczenia numeru telefonu odbiorcy na liście przewozowym, kurier może skontaktować się z odbiorcą.

Tak. Przesyłki można odbierać w punktach PF Zator KURIER w godzinach pracy za niewielką opłatą, jeżeli adresujemy je na nasz punkt. W przypadku nadania paczki do nas trzeba nas wcześniej poinformować. Jeżeli paczka ma być za pobraniem, należy wyliczoną kwotę u nas zdeponować. W adresie wypisujemy swoje imię i nazwisko wraz z nr telefonu i adresem e-mail. Adres dostarczenia wpisuje się nasz: 32-640 Zator, ul. Słowackiego 15/1.06

Bezpłatnie dobierzesz paczkę, którą przekierujesz z Twojego adresu na nasz punkt.

Przewidywany termin doręczenia przesyłki krajowej to zazwyczaj następny lub drugi dzień roboczy. Jednakże gwarantujemy doręczenie w ciągu pięciu dni roboczych. Paczki nadane w sobotę i święta oraz nadane po godzinie odbioru paczek dla punktu, wysyłane są z punktu PF Zator KURIER do dalszej dystrybucji najbliższego dnia roboczego.

PF Zator KURIER świadczy usługi przesyłek paletowych do 800 kg. Standardową paletą jest europaleta mająca wymiary 120 cm x 80 cm oraz wysokością do 180 cm (włącznie z wysokością palety). Odbiór palety zawsze odbywa się z adresu nadawcy bez dodatkowej dopłaty.

Paczka standardowa to paczka o kształcie prostopadłościanu, z którego nie wystaje żaden ponadwymiarowy element.

Paczka powinna być zapakowana w solidny karton, zaklejony taśmą klejącą. Paczka owinięta folią typu stretch u niektórych przewoźników nie jest już wyceniana jako paczka standardowa.

Tak, jest to możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu z punktem PF Zator KURIER.

Przesyłka pobraniowa polega na tym, że kurier otrzymuje pieniądze od odbiorcy w momencie dostarczenia przesyłki.

Termin zwrotu pobrania:
W PF Zator KURIER zwrot pobrania następuję do wyboru:

 • pobranie ekspres do 3-ch dni roboczych (3DR) od dnia dostarczenia przesyłki.
 • pobranie standard do 12 dni roboczych (12DR) od dnia dostarczenia przesyłki

Swoje pieniądze można odzyskać na dwa sposoby:

 • poprzez przelew na wskazane wcześniej konto bankowe
 • w punkcie wysyłek PF Zator.
W PF Zator KURIER obowiązuje płatność gotówką, kartą, BLIK lub przelew na podstawie wystawionej FV z odroczonym terminem zapłaty.

Dobrze spakowany przedmiot to podstawa w usługach transportu rzeczy. Zdecydowanie zwiększamy szansę na to, że towar dotrze do odbiorcy nieuszkodzony. W przypadku złego doboru opakowania i dodatkowych zabezpieczeń do wysyłanego przedmiotu istnieje duże ryzyko, że towar zostanie zniszczony.

Do standardowych opakowań należą kartony, folie stretch oraz foliopaki. Jednak one same w sobie nie zapewniają, że wysyłany przedmiot zostanie dostarczony w całości. Dobrym sposobem jest zastosowanie tzw. wypełniaczy, które dodatkowo zabezpieczą towar. Do takich wypełniaczy można zaliczyć folie bąbelkowe, styropian, papier, gąbki, chipsy, poduszki powietrzne.

Trzeba zwracać uwagę, jaki wypełniacz dodajemy do przesyłki. Może dojść do sytuacji, że poprzez zły wybór, wypełniacz wbrew pozorom nie zabezpieczy przedmiotu, a do tego może spowodować, że waga i gabaryt paczki się zwiększy, co może wpłynąć na koszt wysyłki kurierskiej.

Przesyłki niestandardowe charakteryzują się tym, iż przekraczają standardowe wymiary wyznaczone przez przewoźnika bądź posiadają nieregularne, owalne kształty lub wystające elementy mogące uszkodzić inne paczki w transporcie. Przez to może zostać naliczona dodatkowa opłata.

Czynniki powodujące, że paczka może być uznana za niestandardową:

 • wymiary przekraczające wymiary standardowe,
 • paczki o nieregularnych kształtach,
 • owalny kształt np. wiadra, puszki z farbą, opony więcej niż 2 w paczce,
 • paczki z wystającymi elementami,
 • worki z produktami sypkimi,
 • pręty i wiązki prętów,
 • zły dobór opakowania, który utrudnia pracę kurierom,
 • paczki przewożone na małych paletach,
 • inne czynniki wymienione w regulaminach firm kurierskich.

Regulamin przewoźnika InPost dostępny pod linkiem:

https://inpost.pl/regulaminy

Regulamin przewoźnika DPD dostępny pod linkiem:

https://www.dpd.com/pl/pl/moje-dpd/dokumenty-dpd-polska/